Dziś jest niedziela, 16 stycznia 2022 roku.

Viktor Zenni

HISTORIA

O Metodzie Zenni ...

PRASA

Gdzie przyjmuje?

KONTAKT

Mózgowe Porażenie Dziecięce

 

Mózgowe Porażenie Dziecięce dotyka zwykle najmłodszych. Może być spowodowane urazem mechanicznym, chorobą lub ustaniem czynności życiowych. Wystarczy kilka minut bez dopływu życiodajnego tlenu, by w mózgu zaszły nieodwracalne zmiany. Umierają komórki, zanikają połączenia miedzy neuronami. Mózg nie kontroluje już niektórych części ciała. Impulsy nerwowe nie rozchodzą się tak jak powinny. Lekarze mówią spokojnie, że nic nie da się już zrobić...

 

Dorotka nie oddychała przez prawie 12 minut. Dzięki wysiłkom lekarzy dziecko zaczęło dawać oznaki życia. Jednak czas bez oddechu wystarczył, by w mózgu zaszły zmiany. Mózg zaczął umierać. Dziecko wypisano ze szpitala jako zdrowe. Niedługo później lekarze zdiagnozowali MPD. Matka dziewczynki rozpoczęła walkę o zdrowie córki. Rehabilitacja nie przyniosła spodziewanych efektów. Przez osiem lat ciężkiej pracy dziecko nadal nie ruszało nogami ani rękoma. Spotkała jednak doktora Żenni. Już po pierwszych zabiegach nastąpiła poprawa. Po roku zabiegów Dorotka zaczęła chodzić, mówi, potrafi czytać i liczyć. Obsługuje komputer w którym ma programy do nauki czytania i liczenia.

 

Ania urodziła się prawidłowo. Po urodzeniu okazało się. że dziecko nie oddycha właściwie. Przez kilka godzin lekarze próbowali podtrzymać akcję oddechową przy pomocy maski i ręcznej pompki. Niestety mózg otrzymał zbyt małą dawkę tlenu. Po pewnym czasie lekarz zdiagnozował ciężkie porażenie mózgowe. Lekarze rozłożyli rece. Dziewczynki nie da się leczyć. Dziecko nie rusza rączkami, nogami ani główką. Nie potrafiło ssać ani wydalać. Matka dziecka z gazet dowiedziała się o metodzie elektrostymulacji. Zabiegi odbywały się średnio raz w tygodniu. Od tego czasu stan Ani wyraźnie się polepszył. Dziewczynka lubi się przytulać, już przełyka, nauczyła się pić i wydalać. Zaczęła się skupiać i obserwować otoczenie, wyraźnie zaczyna rozumieć, co do niej się mówi. Jej matka ma nadzieję na dalszą poprawę.

 

Marek urodził się za wcześnie. Tak wcześnie, że organizm nie wykształcił jeszcze w pełni płuc. Został podłączony do respiratora i umieszczony w inkubatorze. Lekarze orzekli, że stan dziecka jest ciężki. Gdy stan się poprawił okazało się, że cierpi na porażenie mózgowe. Marek bał się wysokości, otaczającego świata. Żył we własnym. Matka dziecka, pomimo sceptycznego nastawienia do niekonwencjonalnych metod, postanowiła spróbować. Po zabiegach Marek odblokował się wewnętrznie, poprawiła się koordynacja pracy mózgu i kończyn. Chłopiec potrafi czytać, pisać, mówi, coraz sprawniej się porusza.

 

Takich historii jest więcej. Wyreżyserowało je życie...

Jeżeli i Państwo mają podobne historie i chcieliby je opowiedzieć, prosimy pisać na adres podany w zakładce "Kontakt"

 

Na fotografii poniżej - uzdrowiona z DPM - Małgosia Chomiakowska

 

 

Poniżej prezentujemy niektóre z listów, które otrzymaliśmy:

  

  

 

NAPISANO O MNIE

 

40 minut z Viktorem Żenni

Nowoczesna fizjoterapia

Prądy Bernarda

Choroby tarczycy

Morbus Basedov

Twoja tarczyca

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Leczenie bezpłodności - NEW!

Leczenie astmy

 

Pacjenci mówią - to działa!

Listy od pacjentów

Letters from my patients

 

POLECAM

 

"Nie dam się znów pokroić!" - Sensacyjny artykuł z opinią Doktora Nauk Fizycznych

 

Praca-Dyplomowa
"Elektroterapia wg Viktora Zenni w subiektywnej ocenie pacjentów"

 

To działa: Zakrzepica wyleczona

 

LINKI

Gabinet terapii fizykalnych w Łodzi - Anna Warzecha

 

dziala

ZAPRASZAM NA FORUM !

 


(C) 2005-2021 by Viktor Żenni